Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie
System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Asystent osoby niepełnosprawnej na terenie Powiatu Bełchatowskiego

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie planuje przystąpić do Programu „Asystent Osoby Niepełnosprawnej”- edycja 2023, realizowanego w ramach Funduszu Solidarnościowego.

Głównym celem Programu jest wprowadzenie usług asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla uczestników Programu:

1) dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz

2) osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, albo orzeczenie traktowane na równi z wymienionymi, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573 ze zm.)

Osoby niepełnosprawne będą miały możliwość skorzystania z pomocy asystenta m.in. przy wykonywaniu codziennych czynności czy podejmowaniu aktywności społecznej.

Program ma również na celu przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i dyskryminacji osób niepełnosprawnych poprzez umożliwienie im uczestnictwa w wydarzeniach społecznych, kulturalnych czy sportowych. Do zadań asystenta należeć będzie m.in. pomoc w wyjściu, powrocie oraz dojazdach np. na rehabilitację, zajęcia terapeutyczne lub do ośrodków zdrowia, kultury, pomoc w zakupach i załatwianiu spraw urzędowych.

Prosimy osoby zainteresowane (lub opiekunów) o kontakt z pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie, ul. Czapliniecka 66, pod nr telefonu: 44 715 22 63, kom. 690 141 700 w terminie do 07.11.2022 r.

Zebrane informacje posłużą do ustalenia zapotrzebowania na tego rodzaju pomoc w 2023 r. i aplikowanie o środki finansowe na realizacje Programu „Asystent osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marta Rychlik 09-11-2022 10:57:08
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Marta Rychlik 09-11-2022
Ostatnia aktualizacja: Marta Rychlik 09-11-2022 10:58:47